Κ14 Liverpool F.C. - Ομόνοια Αραδίππου 2-2: Μοιρασιά στο Βοηθητικό του ΓΣΠ!

Το 24sports στις ακαδημίες

Μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας σήμερα Liverpool και Ομόνοια Αραδίππου με το τελικό σκορ να είναι στο 2-2. Δοκάρια, γκολάρες από τους νεαρούς άσσους των ομάδων και εν τέλει ισοπαλία σε έναν απολαυστικό αγώνα. Το παιχνίδι διεξήχθη στο Βοηθητικό γήπεδο του ΓΣΠ στις 9:30 π.μ. στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Παίδων Κ14 Α’ Κατηγορίας.

Η Ομόνοια Αραδίππου προερχόταν από μια πολύ σημαντική νίκη με το στενό σκορ του 0-1 στο τοπικό ντέρμπι με τον Ερμή Αραδίππου. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν βαριά ήττα με 0-9 από τον πρωτοπόρο Εθνικό Λατσιών, παιγνίδι που είχε καλύψει η ιστοσελίδα μας. Η Ομόνοια Αραδίππου με το σημερινό αποτέλεσμα έφτασε στους 16 βαθμούς σε 12 αγώνες και παραμένει στην 6η θέση, ενώ αντίστοιχα η Liverpool ανέβηκε στους 10 βαθμούς που την κρατά κολλημένη στην 8η θέση.

Το ματς:

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Χριστόφορος Τοφή των φιλοξενουμένων και η Liverpool απάντησε με τον Νικόλα Πανταζή λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου. Έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1. Η Ομόνοια Αραδίππου πήρε για δεύτερη φορά προβάδισμα με υπέροχο πλασέ από τον Λουκά Αντωνίου, μόλις στα 6 λεπτά επανέναρξης του ημιχρόνου, ωστόσο αυτό δεν κράτησε πολύ, αφού 10 λεπτά μετά, ο Νικόλας Πανταζής με δυνατό σουτ από την πλάγια αριστερή κλειστή γωνία νίκησε τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας και με δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έγραψε το τελικό 2-2. Η ιστοσελίδα μας κατέγραψε καρέ -καρέ το συγκεκριμένο δύσκολο σουτ του νεαρού που μετουσιώθηκε σε γκολ.