Κ14: Απόλλων-ΘΟΙ 6-1: Τράβηξε «εξάσφαιρο» (pics)

Επιβλητικοί οι μικροί του Απόλλων κόντρα στην ομάδα της Λακατάμιας

Μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Κ14 του Απόλλωνα συνέτριψε την αντίστοιχη του ΘΟΙ με 6-1 για το Παγκύπριο Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων της ΚΟΠ.

Το παιχνίδι διεξήχθη στα βοηθητικά γήπεδα του Τσιρείου Σταδίου και οι μικροί της ομάδας της Λεμεσού μπήκαν δυνατά από την αρχή στον αγώνα, έχοντας την υπεροχή. Αυτή η υπεροχή τους εξαργυρώθηκε πολύ γρήγορα στο σκορ, σκοράροντας δύο πολύ όμορφα γκολ σε δημιουργία και εκτέλεση. Έτσι έβαλαν τις βάσεις για μια άνετη επιτυχία με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Λακατάμιας μείωσε το σκορ σε 2-1 με κοντινό πλασέ εντός περιοχής μετά από φάση διαρκείας και κόντρα στη ροή του αγώνα. Η αντίδραση, όμως, των μικρών του Απόλλωνα ήταν άμεση και άκρως αποτελεσματική. Η ομάδα του Φιλίππου Φιλίππου ανέλαβε ξανά τα ηνία του παιχνιδιού και σκόραρε άλλα τέσσερα γκολ, φθάνοντας σε μια πολύ άνετη και ευρεία νίκη.

Έτσι, η ομάδα του Απόλλωνα παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, φθάνοντας τους 61 βαθμούς μετά από 25 αγώνες στο πρωτάθλημα. Από την άλλη, η ομάδα της Λακατάμιας παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις αυτής με 21.

Πιο πάνω, μπορείτε να δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον σημερινό αγώνα στη Λεμεσό.