Απόλλων - ΑΠΟΕΛ 1-1 (Κ14): Ισοπολία στο νέρμπι (pics)

Ισοπαλία στο ντέρμπι για το πρωτάθλημα Κ14

Πολύ δυναμικά ξεκίνησε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Απόλλωνα και Αποέλ. Οι δύο μεγάλες ομάδες αντιμέτωπες στα βοηθητικά του Τσιρείου.

Πλούσιο σε φάσεις και θέαμα το πρώτο ημίχρονο . Οι δύο ομάδες φαίνονταν να πατάνε σταθερά στο γήπεδο και να δείχνουν πως έχουν δυνατότητες για τέρμα. Αυτό άλλωστε απέδειξαν και στο γήπεδο αφού ο Κωνσταντίνος Πικής κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Η απάντηση του ΑΠΟΕΛ δεν άργησε να έρθει αφου λίγα λεπτα μετά ο Μάριος Βαλιαντής βρήκε το τέρμα της ισοφάρισης, με το σκορ τελικά να μένει στο 1-1 μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το ίδιο δυναμικά ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο αν και οι παίκτες μέχρι τα μισά έμοιαζαν κουρασμένοι. Επικρατούσε πολλή ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές και από τις δύο ομάδες αφού ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλά φάουλ.

Το τέλος του αγώνα βρήκε το Απόλλων - ΑΠΟΕΛ ισόπαλο με 1-1.