ΑΕΖ - ΟΘΕΛΛΟΣ 1-3 (Κ16): Επικράτησαν οι φιλοξενούμενοι (pics)

Για την 21 αγωνιστική του Πρωταθλήματος

Η αναμέτρηση μεταξύ ΑΕΖ Ζακακίου και Οθέλλου Αθηαίνου Κ16 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ήταν ένα ενδιαφέρον παιχνίδι όπου ολοκληρώθηκε με 1-3.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες κατόρθωσαν να σκοράρουν συνολικά 3 τέρματα.. Οι γηπεδούχοι με την βοήθεια του Παντελή Χριστοδούλου κατάφεραν από το πρώτο δεκάλεπτο να ανοίξουν το σκορ.  Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ του Παναγιώτη Χρήστου να ισοβαθμίσει τους φιλοξενουμενους και λίγο μετά του Αντρέα Μιαούλη να βάζει το τέρμα και ο Οθέλλος να παίρνει το προβάδισμα.

Περισσότερο το ενδιαφέρον στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι δυο ομάδες φαίνεται να είχαν περισσότερη συγκέντρωση, όμως ο κακός χειρισμός και οι λάθος κινήσεις  δεν επέτρεψαν να πραγματοποηθεί κάποια μεγάλη φάση.  Λίγο πρίν το τέλος του αγώνα ο Παναγιώτης Χρήστου κατάφερε να βάλει και το τριτο τέρμα και πλέον ο Οθέλλος να πανηγυρίζει την νίκη του επί της ΑΕΖ με 1-3.