Πάφος fc: Προοπτική για ψηλότερα

Η ομάδα του Καρσέδο βγάζει σοβαρότητα τις τελευταίες αγωνιστικές

Δείχνοντας χαρακτήρα μεγάλης ομάδας, η Πάφος fc πέρασε νικηφόρα από το Δασάκι με 4-1 φτάνοντας στην 3η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, η ομάδα του Καρσέδο έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η Πάφος fc έπαιξε μυαλωμένα και πέτυχε άλλα δυο γκολ, πανηγυρίζοντας στο τέλος μια καθαρή νίκη με 4-1, μια νίκη η οποία τη φέρνει (έστω και προσωρινά) στη 2η θέση, κρατώντας την απόσταση των τριών βαθμών από την κορυφή.

Η ομάδα του Καρσέδο μπήκε με το δεξί σε μια σειρά αγώνων στην οποία θα έχει τον τίτλο του φαβορί. Υπάρχει μεγάλη προοπτική για την παφιακή ομάδα να μεγαλώσει το σερί και να ανέβει ακόμη ψηλότερα. Στη συνέχεια έχει να αντιμετωπίσει κατά σειρά τον Οθέλλο, τη Νέα Σαλαμίνα και την Καρμιώτισσα.

Η Πάφος fc βγάζει μεγάλη σοβαρότητα τις τελευταίες αγωνιστικές, στοιχείο το οποίο καλείται να έχει και στους αγώνες που θα ακολουθήσουν μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος. Η προοπτική υπάρχει και είναι στο χέρι της ομάδας του Καρσέδο να την εκμεταλλευτεί.