«Δεν ξέρω κατά πόσο ήταν γκολ της Νέας Σαλαμίνας...»

Τι δήλωσε ο προπονητής του Άρη

Δηλώσεις παραχώρησε ο Αλεξέι Σπιλέφσκι μετά το τέλος του αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα.

Αναλυτικά:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμουν εκνευρισμένος και απογοητευμένος. Ήταν από τα χειρότερα μας ημίχρονα. Η Νέα Σαλαμίνα αμυνόταν βαθιά αλλά δεν είχαμε την ταχύτητα που θέλαμε. Στα αποδυτήρια έβαλα τις φωνές στους ποδοσφαιριστές και κάναμε τρεις αλλαγές. Μετά δεχθήκαμε το γκολ που δεν ξέρω κατά πόσο ήταν γκολ. Έμοιαζε με αυτό που δεν μέτρησε κόντρα στον Απόλλωνα. Μετά το γκολ της Νέας Σαλαμίνας είδα τον Άρη μου. Τον Άρη που θέλω να βλέπω. Με νοοτροπία νικητή, με συγκέντρωση, με πάθος. Οι αλλαγές άλλαξαν υπέρ μας το ματς. Είχαμε κάποιους τραυματισμούς. Ο Μποακί θα πρέπει να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση και θα απουσιάσει 3-4 μήνες. Ο Μπράουν, ο Σανέ, ο Γιαγκό, ο Κοκόριν και ο Μπαμπίκα ήταν εκτός, αλλά είμαστε μια ομάδα και φάνηκε και σήμερα. Ήταν δίκαιη η νίκη μας. Δέχθηκα 3η κίτρινη κάρτα και κάποιες φορές θέλω να πω κάποια πράγματα αλλά καλύτερα να μην το κάνω».