Νίκη με ανατροπή για την Αταλάντα (vid)

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή και για την Αταλάντα

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή και για την Αταλάντα. Οι παίκτες του Γκασπερίνι είδαν την Σασουόλο να προηγείται στο Μπέργκαμο όμως κατάφεραν να γυρίσουν το ματς (2-1) και να πάρουν το πρώτο τους τρίποντο.

Στο 5ο λεπτό ο Κονσίλι πρόλαβε τον Γκόμες, ενώ στο 11’ το σουτ του Μανιανέλι πέρασε μόλις έξω. Και στο 28’ η Σασυόλο βγήκε όμορφα στην κόντρα, ο Λιρόλα από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Σένσι με πλασέ κάτω από τα πόδια του Μπερίσα έγραψε το 0-1. Ωστόσο στο 35’ ο Κορνέλιους από δεξιά έκανε όμορη ενέργεια και με αριστερό βολέ έφερε στα ίσα το σκορ.

Ο ματς ήταν ισορροπημένος στην επανάληψη και στο 77’ μετά από σέντρα του Γκόμες από αριστερά, ο Πετάνια με προβολή έκανε το 2-1. Μάλιστα τα γκολ μέτρησε μετά από ρήση του video καθώς η Σασουόλο ζήτησε επιθετικό φάουλ.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Μπερίσα, Μαζιέλο, Τολόι, Καστάιν, Καλντάρα, Γκόζενς (69’ Χάτεμπουρ), Γκόμες, Ίλισιτς (58’ Κούρτιτς), Κριστάντε, Ντε Ρουν, Κορνέλιους (65’ Πετάνια)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Καναβάρο, Ατσέρμπι, Λάτσκερτ, Λιρόλα, Μανιανέλι (80’ Μάτρι), Ατζεαπόνγκ, Σένσι, Ματσιτέλι (73’ Ντάνκαν), Φαλτσινέλι (75’ Ραγκούζα), Μπεράρντι

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Τελευταία Ενημέρωση