Φιλικός συμβιβασμός για τον «διπρόσωπο» Απόλλωνα

Οι «κυανόλευκοι» έμειναν στο 1-1 με την Αλ Γουασλ

Στο 1-1 με την ΑΛ Γουασλ των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων έμεινε ο Απόλλωνας στο δεύτερο του φιλικό προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στην «Anker Arena» της Αυστρίας.

Η ομάδα του Αντόνε ήταν καταιγιστική στο Α’ μέρος και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 32’, χάρης στο υπέροχο σουτ του Χάμπου έξω από την περιοχή που έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της αντίπαλης εστίας.

Εννέα λεπτά μετά και στην πρώτη της φάση στον αγώνα, η Αραβική ομάδα έφερε στα ίσα το ματς με την κεφαλιά του Σεφέροβιτς ο οποίος όντας μόνος στο δεύτερο δοκάρι διαμόρφωσε το 1-1.

Η επανάληψη δεν θύμισε καθόλου το πρώτο μέρος μιας και οι δυο ομάδες έριξαν ρυθμούς. Ελαφρώς καλύτερη η Αλ Γουασλ με την Λεμεσιανή ομάδα να μην απειλεί σχεδόν καθόλου.

Έτσι ο Απόλλωνας έμεινε στο 1-1 με την ΑΛ Γουασλ σε ένα φιλικό που έδωσε την ευκαιρία στον Αντόνε να εξάγει τα δικά του συμπεράσματα.

Σημειώνεται πως ο διαιτητής της αναμέτρησης έληξε νωρίτερα το παιχνίδι λόγω της μεγάλης έντασης (δες ΕΔΩ) που σημειώθηκε ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Δημητρίου, Γιούρτσεβιτς, Σιέλβικ, Πεϊμπέρνς, Νταρίκουα, Χάμπος, Πέρετζ, Κολ, Αμπντουραχίμι, Ντόνιο, Κρμέντσικ.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα μας:

90' ΤΕΛΟΣ

88’ Αψιμαχίες στον αγωνιστικό χώρο μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων

80’ Τελευταίο 10λεπτο στο φιλικό

74’ Έχει την πρωτοβουλία κινήσεων η ομάδα του Αντόνε ωστόσο στο Β’ μέρος δεν μπορεί να γίνει απειλητική

63’ Μακρινό σουτ του Σεφέροβιτς, μαζεύει σταθερά ο Δημητρίου

55’ Πεσμένος ο ρυθμός στην επανάληψη σε σχέση με το πρώτη ημίχρονο

46’ Σέντρα στο Β’ μέρος

45’ Τέλος του Α’ ΄μέρους

41’ Ισοφαρίζει στην πρώτη της ευκαιρία η Αλ Γουασλ. Ο Φάμπιο έκανε τη σέντρα με τον Σεφέροβιτς να είναι μόνος στο δεύτερο δοκάρι και να κάνει το1-1

38’ Αμάν τι χάνει ο Αμπντουραχίμι! Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Απόλλωνα ελευθερώθηκε υπέροχα από τα αριστερά της περιοχής, έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Αλ Σενανί να αποκρούει εξαιρετικά σε κόρνερ

32’ ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας με Χάμπο! Ο Κύπριος μέσος με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της αντίπαλης εστίας

30’ Καθολική η υπεροχή της ομάδας του Αντόνε στο ημίωρο του αγώνα

28’ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντόνιο από μακριά, διώχνει δύσκολα ο πορτιέρο της Αλ Γουασλ

12’ Καλό σουτ του Ντόνιο έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

11’ Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα με τον Κρμέντσικ να κάνει το σουτ από τα δεξιά και τον πορτιέρο της ΑΛ Γουασλ να διώχνει σε κόρνερ.

10’ Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο 10λεπτο

01’ Σέντρα στο παιχνίδι!