Ντομίνγκεζ: «Ο Κρέσπο δεν έχει κάτι σημαντικό»

Οι δηλώσεις του βοηθού προπονητή του ΑΠΟΕΛ

Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με τη Δόξα ο βοηθός προπονητής του ΑΠΟΕΛ, Ζοζέ Ντομίνγκεζ.

Όσα δήλωσε στη Cablenet:

«Αυτά τα ματς κάποτε μπορούν να γίνουν περίπλοκα. Η Δόξα προήλθε από μια ισοπαλία και εμείς από μια ήττα. Στο α’ μέρος είχαμε τον έλεγχο αλλά δεν παίξαμε πολύ γρήγορα. Όμως, σκοράραμε όταν έπρεπε. Αυτό ήταν το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, μετά το δεύτερο γκολ, παίξαμε πιο ελεύθερα, έφυγε το άγχος και σκοράραμε πολλά γκολ. Δύο γκολ πέτυχε ο Δώνης και είναι σημαντικό, ξέρουμε την ποιότητά του. Κάποιοι παίκτες που προέρχονταν από τραυματισμό πήραν χρόνο. Ήταν σημαντικό μετά την ήττα από τον Άρη που ανταποκρίθηκε η ομάδα με τέτοιο τρόπο. Όλοι οι παίκτες είναι σημαντικοί. Είμαστε ικανοποιημένοι όταν βλέπουμε παίκτες που έρχονται από τραυματισμό να είναι επιδραστικοί. Είναι φανταστικό. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από όλους τους παίκτες. Ο Κρέσπο δεν έχει κάτι σημαντικό, ο Ντβάλι επιστρέφει κι αυτός και είμαστε στη χαρούμενη θέση να δυσκολευόμαστε για το ποιοι θα είναι βασικοί».

Όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:

«Περιμέναμε δύσκολο παιχνίδι. Θέλαμε να κάνουμε μια δυνατή αρχή. Θέλαμε κίνηση και δεν το κάναμε. Σκοράραμε σε μια καλή στιγμή στον αγώνα και αποκτήσαμε ψυχραιμία στο παιχνίδι μας. Στο δεύτερο μέρος βοήθησε πολύ το δεύτερο γκολ. Βοήθησαν και οι αλλαγές. Ταυτόχρονα δώσαμε μια καλή αντίδραση σε σχέση με την ήττα. Επιστρέφουμε στα καλά αποτελέσματα. Ο κ. Σα Πίντο είναι ευχαριστημένος από τους παίκτες. Ολοκληρώνουμε τον πρώτο γύρο στην κορυφή. Είμαστε χαρούμενοι με τα όσα έγιναν σήμερα από τους παίκτες

Είναι μια συνεχόμενη διαδικασία η βελτίωση. Στον πρώτο γύρο είχαμε και πολλούς τραυματισμούς. Θέλουμε να βελτιωνόμαστε συνεχώς και αυτό κάνουμε. Κάποτε είμαστε καλοί κάποτε όχι. Το θετικό είναι πως ξέρουμε όλους τους αντιπάλους. Είναι δύσκολο πρωτάθλημα με 5-6 ομάδες. Ξέρουμε πως οι παίκτες δεν είναι μηχανές.

Ο Δώνης είναι πιο κοντά στο να αρχίσει έναν αγώνα. Θα είχε την ευκαιρία και του δώσαμε χρόνο σήμερα περισσότερο. Όταν θα είναι έτοιμος για 90 λεπτά θα πάρει τον χρόνο του. Είναι σημαντικό που σκόραρε. Όπως είναι σημαντικό και για τον Κβιλιτάια».