ΑΠΟΕΛ: Νίκησε και έρχεται ΓΣΠ η Σλάβια (vids)

Επέστρεψε στις νίκες η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ

Η Σλάβια Πράγας νίκησε με 2-0 την Ζιχλάβα στην έδρα της για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έρχεται φουριόζα στο ΓΣΠ για να αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ έφτασε στους εφτά βαθμούς στο πρωτάθλημα, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μία ισοπαλία στις τρεις πρώτες αγωνιστκές

Και τα δυο γκολ των πρωταθλητών Τσεχίας σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Husbauer έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 18ο λεπτό ο Ντάνι έκανε το 2-0 από κοντά και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ο Πορτογάλος πέτυχε το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα της Σλάβια.

Στην επανάληψη η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ κατέβασε ταχύτητα και έκανε συντήρηση δυνάμεων, διατηρώντας πανεύκολα το υπέρ της προβάδισμα. Ο προπονητής της Σλάβια Πράγας Γιάροσλαβ Σιλχάβι, παρέταξε την ομάδα του με σχηματισμό 4-3-3.

Η σύνθεση της Σλάβια: Lastuvka, Deli (60' Soucek), Boril (46' Frydrych), Jugas, Sobol, Ngadeu, Danny, Rotan, Skoda, Van Buren (86’ Svento), Husbauer.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

6' Η Σλάβια παίρνει προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Husbauer.

18' Η Σλάβια πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον Ντάνι.

39' Κίτρινη κάρτα στον Husbauer.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

53' Παραμένει το 2-0. Έριξαν στροφές στην επανάληψη οι πρωταθλητές Τσεχίας.

90' Τέλος του αγώνα.