Ολεξάντρια-Ανόρθωση 1-1: Ίδιο σκορ και στο δεύτερο δείγμα

Σκόραρε από τον πάγκο ο Κατσαράβα

Με το Ρόνι Λέβι να δοκιμάζει νέο σχηματισμό, η Ανόρθωση εξήλθε ισόπαλη 1-1 στο δεύτερο φιλικό της στη Βουλγαρία απέναντι στην Ολεξάντρια της Ουκρανίας. Ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από το δυνατό αέρα που φυσούσε και εμπόδιζε τις προσπάθειες των παικτών.

Ο Λέβι αντιμετώπισε τον αγώνα περίπου ως επίσημο ματς χωρίς να αλλάζει πολλά πράγματα, με τον Κατσαράβα να είναι αυτός που σκόραρε μετά από ασσίστ του Ράγιο στο 66’. Οι Ουκρανοί είχαν ανοίξει το σκορ στο 61’ με διπλή προσπάθεια και αφού ο Φελγκέιρας έκανε απόκρουση.

Τακτική

Με 4-3-3 έπαιξε η Ανόρθωση και τον Πράνιτς στα χαφ. Φελγκέιρας στο τέρμα, Στρούνα αριστερά και Κοφί αριστερά στην άμυνα ενώ το δίδυμο στόπερ ήταν το Σίφο-Ντογκλάο. Βίκτορ σαν κόφτης, με Πράνιτς αριστερό ενδιάμεσο και Νόσα δεξιό και τους Ράγιος-Σισέ στα άκρα με τον Ντούρις μόνο μπροστά.

Στην επανάληψη άλλαξε το σχήμα με τον Κατσαράβα αντί του Πράνιτς σε 4-4-2 ενώ έκανε και αλλαγές προσώπων με Μικελτάντζε, Οικονομίδη, Κυριάκου και Σωτηρίου να παίρνουν χρόνο.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας. Σε βίντεο όλο το παιχνίδι.

18:41 Τέλος αγώνα 1-1.

18:33 Μπήκε ο Αρτυματάς αντί του Βίκτορ.

18:30 Δεν έχει και πάρα πολλά να περιγράψεις ο αγώνας εδώ και μερικά λεπτά.

18:27 Έχει δεχθεί μερικά γερά μαρκαρίσματα ο Ράγιο. Είναι στο έδαφος.

18:25 Έκανε αρκετές αλλαγες η Ουκρανική ομάδα ήδη. Λιγότερες ο Λέβι που σε δέκα μέρες παίζει με τη Λάτσι.

18:15 Στο 66' ισοφάρισε η Ανόρθωση. Ασσίστ Ράγιο, εκτέλεση Κατσαράβα.

18:12 Έξω ο Νόσα, μέσα ο Οικονομίδης. Πρώτος Κύπριος που μπαίνει. Αρτυματάς και Εγγλέζου είναι εκτός, ο Πηλέας έμεινε Κύπρο θυμίζουμε.

18:11 Στο 61' η Ολεξάντρια σκοράρει. Πρώτο σουτ και απόκρουση Φελγκέιρας και μετά με τάκλιν 1-0.

18:07 Μπήκε ο Κατσαράβα αντί του Πράνιτς.

18:02 Κέρδισε φάουλ ο Πράνιτς, το εκτέλεσε ο ίδιος. Συτρά και άστοχα.

18:00 Να πούμε λίγο την τακτική: 4-3-3 με Φιλγκέιρας τέρμα, αριστερά στην άμυνα Στρούνα, δεξιά Κοφί και στο κέντρο Σίφο-Ντουγκλάο. Βίκτορ εξάρι, αριστερά ενδιάμεσα Πράνιτς, δεξιά Νόσα και στην επίθεση Ράγιο δεξιά, Σισέ αριστερά και Ντούρις κορυφή.

17:58 Έβαλε γκολ η Ολεξάντρια αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Μάλλον σωστά αν και replay δεν έχουμε.

17:56 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Δεν προκύπτει κάποια αλλαγή.

17:54 Στο κάτω μέρος του live συνημμένη μια ενημέρωση για την Κυρία που σφυρίζει.

17:46 Τέλος ημιχρόνου. Είχε τις στιγμές της η Ανόρθωση σε ένα ματς όμως που δεν κυριάρχησε κάποια από τις δυο ομάδες. Ράγιος και Ντουγκλάο τις πιο καλές ευκαιρίες.

17:44 44' Λάθος του Νόσα αλλά έτρεξε και το διόρθωσε. Καλό νέο.

17:42 Δείχνει ανεβασμένος ο Νόσα με περισσότερα τρεξίματα σε αυτό το πρώτο μέρος. Θα τον χρειαστεί ο Λέβι.

17:38 Χριστίνα Γκουτέβα από Βουλγαρία. Υπέδειξε φάουλ υπέρ του Ντουγκλάο.

17:33 Σφυρίζει γυναίκα εν τω μεταξύ. Ξανθιά.

17:30 Μισάωρο στο ματς. Η Ανόρθωση μετά το δεκάλεπτο ανέβηκε και είναι ελαφρώς καλύτερη.

17:24 24' Έκανε μια αμυντική ενέργεια ο Ντουγκλάο, όλα τα λεφτά. Εντυπωσιακός!

17:22 22' Κεφαλιά του Ντουγκλάο από κόρνερ άουτ. Δεύτερη καλή στιγμή.

17:17 17' Συνδυασμός Ντούρις-Ράγιο και σουτ του Ισπανού έξω. Θύμισε τα περσινά και ελπίζουν όλοι και τα...προσεχώς.

17:13 14' Περισσότερες προϋποθέσεις η Ολεξαντρίγια, κόρνερ η Ανόρθωση που πέρασε.

17:07 Υπό έντονο αέρα το παιχνίδι. Είχαν κόρνερ οι Ουκρανοί, πέρασε.

17:00 Ξεκίνησε το φιλικό.

16:51 Στα συνημμένα θα βρείτε τι συμβαίνει με τους δυο παίκτες.

16:50 Ο Λέβι δεν έβαλε βασικό τον Κατσιαράβα, ενώ ο Ντούρις παίζει αλλά τυπικά ακόμα δεν είναι παίκτης της Ανόρθωσης.

16:49: Εδώ μπορείτε να δείτει το φιλικό

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τελευταία Ενημέρωση