Αζερμπαϊτζάν-Σαν Μαρίνο 5-1: Πεντάρα με άρωμα…Ανόρθωσης (vid)

Ο Αράζ Αμπντουλάγεφ δημιούργησε το πρώτο γκολ της ομάδας του και πέτυχε το δεύτερο.

To Αζερμπαϊτζάν κέρδισε εύκολα τo Σαν Μαρίνο με 5-1 κι έφτασε τους 10 βαθμούς. Ο επιθετικός της Ανόρθωσης, Αράζ Αμπντουλάγεφ, δημιούργησε το πρώτο γκολ της ομάδας του και πέτυχε το δεύτερο.

Οι Αζέροι πίεσαν από την αρχή το Σαν Μαρίνο και στο 20’ ο Αμπντουλάγεβ σέντραρε από αριστερά με τον Ισμαΐλοβ να κάνει το 10 με προβολή στο δεύτερο δοκάρι ενώ στο 27’ ο Αλμέιδα έπιασε αέρα από το πέναλτι, η μπάλα όμως στρώθηκε στον Αμπντουλάγεβ που με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη το Αζερμπαϊτζάν πίεσε κι άλλο και στο 57’ ο Ισμαΐλοβ μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ από δεξιά έκανε το 3-0. Και στο 71ο λεπτό ο Τσέβολι με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 4-0. Στο 74’μετά από σέντρα του Γκραντόνι, ο Παλάτσι με κεφαλιά μείωσε σε 4-1 ενώ στο 81’ ο Σαντίγκοβ με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 5-1.

ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ: Αγκάγεβ, Μιρζαμπέκοβ, Σεϊντάεβ, Αμπντουλάγεβ (71’ Νταντάσοβ), Καλιλζάντε, Σαντίγκοβ, Αλμέιδα, Χουσεΐνοβ (69’ Γκαράγεβ), Αμιργκουλίγεβ, Γκουλίγεβ, Ισμαΐλοβ

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Σιμοντσίνι, Τσεζαρίνι, Παλάτσι, Σέβολι, Γκραντόνι, Γκαζπερόνι (77’ Χιρσχ), Τσερβελίνι (27’ Τόζι), Γκολινούτσι, Ρινάλντι (86’ Στεφανέλι), Τομασίνι, Ντέλα Βάλε

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τελευταία Ενημέρωση