Ανόρθωση: Εξάρα με πέντε διαφορετικούς σκόρερ! (vid)

Φιλική νίκη επί του Αχυρώνα Ονήσιλου στη Σωτήρα

Φιλική νίκη με 6-0 επί του Αχυρώνα-Ονήσιλου πέτυχε η Ανόρθωση το βράδυ της Κυριακής, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό στάδιο της Σωτήρας.

Τα γκολ για την «Κυρία» πέτυχαν οι Καστέλ (2), Φερέιρα, Μαρμούκ, Ιωάννου και Παρούτης. Ο Νταβίντ Γκαγιέγο είχε την ευκαιρία να προχωρήσει σε νέες δοκιμές, εξάγοντας χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Το φιλμ του φιλικού:

90' Τέλος του αγώνα.

79' GOAL Σουτ του Γουαρίς, απόκρουση τερματοφύλακα και από κοντά ο Παρούτης σημειώνει το 6-0

70' Στιγμές από το φιλικό

66' Σουτ του Γουαρίς, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

64' Εκτελεί ο Ιωάννου Μ. και 5-0

63' Κέρδισε πέναλτι ο Τζούλιου

59' Σουτ του Χαραλάμπους μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο τερματοφύλακας

46' Αλλαγές. Έξω οι Ιωάννου και Τεχερα. Μέσα οι Τιουνέ και Χαραλάμπους

46' Έναρξη 2ου μέρους.

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

45' GOAL Από το κόρνερ ο Μαρμούκ με σουτ έγραψε το 4-0

40' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ιωάννου να περνά και τον τερματοφύλακα αλλά το πλασέ του έσωσε αμυντικός στη γραμμή

39' GOAL Σόλο ενέργεια του Φερέιρα που πλάσαρε και σωστά για το 3-0

34' Αλλαγές. Έξω οι Καστέλ, Γκερέρο, Γουαγκέ και Κορρέα. Μέσα οι Αντωνίου, Γουαρίς, Τζουλίου και Μαρμούκ

31' GOAL Ο Καστέλ σκοράρει ξανά! Με δυναμικό τελείωμα μέσα από την περιοχή. 2-0

29' GOAL Ο Σέρχιο Καστέλ σκοράρει για το 1-0 υπέρ της Ανόρθωσης.

25' Cooling break.

23' Σουτ του Τεχέρα εκτός περιοχής αποκρούει ο Μιχαήλ.

17' Απόκρουση του Κεραυνού σε τετ α τετ του Σεμέδο.

15' Τετ α τετ του Ιωάννου, απέκρουσε ο Μιχαήλ.

11' Σουτ του Φερέιρα η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ. Η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ που δόθηκε.

1' Σέντρα στο φιλικό.

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Κεραυνός, Γουακέ, Γκαρθία, Κορρέα, Κάργας, Τεχέρα, Κωνσταντίνου, Ιωάννου Γ., Φερέιρα, Γκερέρο, Καστέλ