Ζεσταίνει μηχανές η Ανόρθωση

Φιλική νίκη για την Ανόρθωση στην Πολωνία, που στο δεύτερο φιλικό της εκεί επικράτησε με 2-0 της Αλντίν Ασίρα από το Τουρκμενιστάν.

Ο Ρόνι Λέβι έδωσε αρκετό χρόνο στην ενδεκάδα που παρέταξε, μόνο οι Ματθαίου-Καλό μοιράστηκαν τα ημίχρονα, και είδε την ομάδα του να επικρατεί με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Παλάνγκα (37’) και Καλό (56’) έβαλαν τα γκολ για την «Μεγάλη Κυρία», ενώ έχασε πέναλτι με Καμαρά στο 18’.

Η σύνθεση της Ανόρθωσης

Αρούς, Πράνιτς(65’ Πηλέας), Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο(85’ Κορρέα), Μπανταλόφσκι(65’ Μακαρόφ), Βίκτορ, Σιβου(78’ Χατζηπασχάλης), Παλάνγκα(82’ Παλάνγκα), Ματθαίου(46’ Καλό), Άλβες(68’ Οικονομίδης), Καμαρά

Το φιλικό όπως μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας:

90' Τελείωσε το φιλικό.

85' Παίρνει λίγο χρόνο και ο Κορρέα στη θέση του Ντουγκλάο. Έδωσε σχεδόν φουλ αγώνα στο, θεωρητικά, βασικό του δίδυμο στο κέντρο της άμυνας ο Λέβι.

82' Οι αλλαγές συνεχίζονται. Ο Φύτος Κυριάκου στη θέση του Παλάνγκα. Στο 78' μπήκε κι ο Χατζηπασχάλης αντί του Σιβού.

68' Αλλάζει σύστημα ο Λέβι με Οικονομίδη αντί του Άλβες.

65' Διπλή αλλαγή με Πηλέα στη θέση Πράνιτς και Μακαρόφ αντί Μπανταλόφσκι. Ο Μακαρόφ είπαμε, παίζει όπου τον θέλεις.

56' O Καλό με σουτ εκτός περιοχής γράφει το 2-0.

46' Ξεκίνησε το Β' μέρος με μια αλλαγή. Ο Καλό στη θέση του Ματθαίου

45' Τέλος του ημιχρόνου με την Ανόρθωση μπροστά στο σκορ 1-0 με τον Παλάνγκα.

37' O Παλάνγκα ανοίγει το σκορ από κοντά.

35'

18' O Σιβού κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Καμαρά το έχασε.

1' Ξεκίνησε ο αγώνας