Μπαλταζάρ: «Στα δύσκολα τον νιώσαμε τον κόσμο»

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στο Κυπριακό Ποδόσφαιρο

Το πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο της ΑΕΛ δεν απόφερε και τη νίκη στην ομάδα. Το 1-1 είναι το τελικό αποτέλεσμα και αυτό αφήνει πίκρα στην ΑΕΛ μιας και χάθηκε σε νεκρό χρόνο το πέναλτι.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Μπρούνο Μπαλταζάρ στη διάσκεψη τύπου:

«Ήταν ένα καλό παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες και συναισθήματα. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε να σκοράρουμε ένα δεύτερο τέρμα που δικαιούμασταν και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ξέραμε πως αν κάνουμε μικρά και ατομικά λάθη, ο Απόλλωνας θα μας τιμωρούσε. Αυτό έγινε στο πρώτο ημίχρονο, όταν μετά από λάθος μας ήρθε το τέρμα του. Είχαν και το φάουλ με τον Ντα Σίλβα, όμως δεν θυμάμαι άλλη φάση. Αν δεν κάναμε τα ατομικά λάθη θα πηγαίναμε στο 0-0 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά. Ο στόχος μας ήταν να ισοφαρίσουμε στα πρώτα 5-10 λεπτά. Και το πετύχαμε. Είχαμε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουμε ένα δεύτερο τέρμα, και δεν εννοώ το πέναλτι. Αυτό είναι μια άλλη σημαντική στιγμή. Ο Αρουαμπαρένα δεν χάνει πέναλτι, όμως σήμερα έτυχε να μην τα καταφέρει. Πλέον βλέπουμε το παιχνίδι με τον Εθνικό Άχνας. Μπράβο στους ποδοσφαιριστές μου. Στο Fan Day είχα πει στους φίλους της ομάδας μας να είναι δίπλα μας στα εύκολα και ειδικά στα δύσκολα. Και στα δύσκολα την νιώσαμε πολύ και ήταν μια φανταστική ατμόσφαιρα».