ΑΕΛ: Πεντάρα στην επιστροφή Ντόσα

Τι έγινε στο φιλικό της ΑΕΛ κόντρα στην Καρμιώτισσα στα Πολεμίδια

Φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα η ΑΕΛ στο κοινοτικό γήπεδο Πάνω Πολεμιδιών κόντρα στην Καρμιώτισσα με το παιχνίδι να λήγει με νίκη των "γαλαζοκιτρίνων" με 1-5.

Λεόνσο στο 5', Τειξέιρα στο 14' και Γουίλερ στο 35' έδωσαν το προβάδισμα με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο πέτυχε άλλα δύο ο Μάριος Ηλία ( 63' και 79'), ενώ για την Καρμιώτισσα μείωσε στο τέλος ο Πάντος.

Στα πολύ θετικά καταγράφουμε την επάνοδο του Ντόσα Τζούνιορ στην αγωνιστική δράση, αφού αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στο ματς. Έτσι, ο Μπαλταζάρ τον υπολογίζει για την συνέχεια των υποχρεώσεων της ομάδας.