ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 1-2: Η ΑΕΛ χειροκρότησε τα παιδιά της

Η ΑΕΛ ηττήθηκε αλλά οι εμπειρίες μένουν

Ένα ωραίο ποδοσφαιρικό απόγευμα στο Τσίρειο για την Κ19 και τον κόσμο της ΑΕΛ να ζουν την εμπειρία του UEFA Youth league με τον ΠΑΟΚ και τη χάρηκαν, παρά την ήττα με 2-1.

Οι Θεσσαλονικείς οριακά επικράτησαν, είχαν βέβαια περισσότερες ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση αλλά μετρά η όλη ατμόσφαιρα που επικράτησε στο γήπεδο και η προσπάθεια.

Ο Γερολέμου έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ στο 30’ αλλά το κακό νέο ήταν πως δεν το κράτησαν καθόλου καθώς ένα λεπτό μετά ήρθε το αυτογκόλ του Ανδρέου. Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στο 51’ με τον Πουρνάρα.

Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΛ έπαιξε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ανδρέου στο 85’.

Ο αγώνας όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

96' Τέλος αγώνα.

85' Ο Ανδρέου αποβλήθηκε για την ΑΕΛ με δυο κίτρινες.

81' Σπύρου στη θέση Παντελή για την ΑΕΛ.

61' Ζήνωνος αντί του Σαββίδη για την ΑΕΛ.

57' Ντούμτζης αντί Τζοβαρά για τον ΠΑΟΚ.

51' Ο Πουρνάρας ολοκληρώνει την ανατροπή για τον ΠΑΟΚ

50' Η ενδεκάδα της ΑΕΛ

46' Έναρξη δευτέρου μέρους. Ο Σαλαμούρας αντί του Μελετίδη για τον ΠΑΟΚ.

46' Ο σκόρερ της ΑΕΛ Γερολέμου πανηγυρίζει το γκολ του

45' Ημίχρονο στο 1-1.

34' Η ΑΕΛ σκόραρε στην πρώτη της τελική προσπάθεια.

31' Με αυτογκόλ του Ανδρέου ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε.

29' Άνοιξε το σκορ η ΑΕΛ με το Γερολέμου.

28' Άλλη μια εικόνα της εξέδρας

25' Μέχρι τώρα ο ΠΑΟΚ έχει τη μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες.

2' Έχουν τους fans τους οι μικροί

1' Έναρξη αγώνα

ΑΕΛ: Κεραυνός, Ανδρέου, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Κουππής, Γερολέμου, Μιχαήλ, Παντελή, Φρανγκούδης, Σαββίδης

ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λυραντζής, Τσιγγαράς, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Μελετίδης, Στουρνάρας, Χατζησταύρος, Τζοβαράς

ΑΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση