AEK: Ολοκλήρωσε με νίκη και επιστρέφει Κύπρο (pics)

Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε με 2-0 της Αλ Ταί

Ολοκλήρωσε… με νίκη στην Αυστρία η ΑΕΚ που επικράτησε με 2-0 της Αλ Ταί στο τέταρτο και τελευταίο φιλικό.

Η ομάδα της Λάρνακας λίγο πριν το ημίχρονο πήρε κεφάλι στο σκορ χάρης σε σουτ του Φαράζ μετά από ωραία παράλληλη πάσα του Γκιούρτσο στο σημείο του πέναλτι.

Στο 62’ το συγκρότημα του Όλτρα διπλασίασε το προβάδισμα του με αυτογκόλ μετά από σέντρα του Γκιούρτσο από τα αριστερά. Στη συνέχεια η ΑΕΚ επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της για να πάρει τη νίκη κόντρα στην ομάδα της Σαουδικής Αραβίας.

Έτσι οι Λαρνακείς ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους στην Αυστρία και αύριο αναμένονται στην Κύπρο για να ξεκινήσουν να μετρούν αντίστροφα για το παιχνίδι με την Τορπέντο.

Η ενδεκάδα που παρέταξε ο Όλτρα: Τούμπας, Τόμοβιτς, Κάσας, Σολ, Φαράζ, Λόπες, Μιλίτσεβιτς, Πονς, Φακούντο, Γκιούρτσο, Μάμας.

Η εξέλιξη του αγώνα από το 24 sports:

90' ΤΕΛΟΣ

85' Φάουλ του Gustavo, γυριστή κεφαλιά του Milicevic, ο Τrickovski δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή.

76' Κόρνερ του Gyurcso, κεφαλιά του Sol, η μπάλα πέρασε έξω.

62' ΓΚΟΛ 2-0 η ΑΕΚ με αυτογκόλ μετά από μπαλιά του Gyurcso.

47’ Μεγάλη ευκαιρία για την AEK. Παράλληλο γύρισμα του Sol, μονοκόμματο σουτ του Μάμα, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

46' Έναρξη στο Β’ μέρος

45+2' Τέλος πρώτου μέρους

45+1' ΓΚΟΛ 1-0, ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ με σουτ του Φαράζ από το ύψος του πέναλτι

27’ Μπαλιά του Faraj στο δεύτερο δοκάρι, μονοκόμματο σουτ του Gyurcso, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία έξω.

01' Έναρξη στο ματς!