Τσίμπησε βαθμό η Φροζινόνε

Εδραιώθηκε στην οκτάδα η Τορίνο

Σημαντικό βαθμό πήρε η Φροζινόνε για τη μάχη που δίνει να αποφύγει τον υποβιβασμό, αφού ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Τζένοα. Από την άλλη, η Τορίνο εδραιώθηκε στην οκτάδα επικρατώντας με 1-0 της Μόντσα.

Στο 30ο λεπτό ο Γκούντμουτσον άνοιξε το σκορ για τη Τζένοα, με τον Ρεϊνιέρ στο 36’ να ισοφαρίζει για τη Φροζινόνε. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο και απειλούσαν, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν κυρίως στις αντεπιθέσεις.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το φινάλε και τη Φροζινόνε να παίρνει μια νίκη που της δίνει ώθηση για τη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία.

Η Τορίνο από την άλλη, με πρωταγωνιστή τον Σανάμπρια στο 69’ από την άσπρη βούλα νίκησε τη Μόντσα που έπαιζε με 10 παίκτες από το 72’ και έπειτα, μετά την δεύτερη κίτρινη του Πεσίνα.

Κάπως έτσι, η «γκρανάτα» έχει ελπίδες ακόμα και για την 7η θέση η οποία ίσως στο τέλος της σεζόν οδηγήσει σε ένα εισιτήριο στην Ευρώπη.