Πέρασε δια πυρός και σιδήρου από τη Γένοβα η επτάψυχη Μόντσα!

Απέφυγε την αυτοκτονία

Άλωσε τη Γένοβα η Μόντσα! Η ομάδα του Παλαντίνο, πέτυχε νίκη δια πυρός και σιδήρου στην έδρα της Τζένοα, την οποία και είδε να επιστρέφει από το 2-0, όμως με χρυσό σκόρερ τον Μαλντίνι, κατάφερε να επικρατήσει 3-2 και να αυξήσει τη διαφορά της από τους «ροσομπλού» στους έξι βαθμούς μετά από 28 αγωνιστικές στη Serie A!

Οι φιλοξενούμενοι, δημιούργησαν ιδανικές συνθήκες στο ματς, αφού μόλις στο 18' βρέθηκαν να προηγούνται 2-0 με τα γκολ των Πεσίνα και Ντάνι Μότα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Τζένοα αφυπνίστηκε με τον Γκούντμουνσον να μειώνει σε 2-1 στο 52ο λεπτό, με τον Βιτίνια να φέρνει το ματς στα ίσα 20 λεπτά πριν το τέλος!

Ωστόσο η Μόντσα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και μετά από... περιπέτεια πέτυχε το τρίτο της γκολ με τον Μαλντίνι για το τελικό 3-2.