Ίδρωσε αλλά νίκησε η Τορίνο

Το πάλεψε η Φροζινόνε αλλά στο τέλος έχασε...

Μετά από ένα χορταστικό ματς η Τορίνο νίκησε με 3-2 την Φροζινόνε και συνέχισε την πολύ καλή της πορεία. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 6ο λεπτό είχαν δοκάρι με τον Μπελότι.

Στο 20' ήρθε το γκολ με τον Ρινκόν να νικά με σουτ τον Σπορτιέλο. Με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος ήρθε το 2-0 όταν ο Σπορτιέλο έδιωξε το πλασέ του Τζάτζα αλλά στην επαναφορά ο Μπαζέλι έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Η Φροζινόνε είχε ευκαιρία στον 55' με τον Γκολντανίγκα ο οποίος τρία λεπτά μετά βρήκε στόχο και μείωσε σε 2-1.

Στο 64' ήρθε η ισοφάριση με τον Κιάνο να μένει αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά να νικά τον Σιρίγκου. Η Τορίνο απάντησε άμεσα καθώς στο 71' ο Μπερενγκέρ έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του. Έξι λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είναι καλή ευκαιρία με τον Ενκουλού αλλά και στις καθυστερήσεις με τον Τζάτζα.

TΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ίτσου, Ενκουλού, Μορέτι, Μπαζέλι (80'Λούκιτς), Ρινκόν, Μεϊτέ (86'Σοριάνο), Αΐνα (65'Παγκρίνι), Μπερενγκέρ, Τζάτζα, Μπελότι.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ: Σπορτιέλο, Γκολντανίγκα, Σάλαμον, Κράιτς (85'Σοντίμο), Σαμπράνο, Τσισμπά, Χάλφρεντσον, Μολινάρο, Κιάνο, Κιοφάνι (77'Πέριτσα), Κάμπελ.