Αλώβητη στο Τορίνο η Ίντερ

Κράτησε σε απόσταση τη Γιουβέντους!

Μοιρασιά στο ντέρμπι κορυφής του Καμπιονάτο και όλα ίδια. Η Γιουβέντους και η Ίντερ κόλλησαν στο 1-1 με τους «νερατζούρι» να διατηρούνται στην κορυφή και στο +2 από την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι.

Στο 4ο λεπτό ο Σέζνι είπε όχι σε κεφαλιά του Τουράμ ενώ στο 15’ ο Κιέζα αστόχησε από το ύψος του πέναλτι και στο 18’ ο Σέζνι μπλόκαρε την κεφαλιά του Λαουτάρο.

Στο 20ο λεπτό το μακρινό σουτ του Τσαλχάνογλου πέρασε μόλις έξω ενώ στο 27’ ο Κιέζα έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Βλάχοβιτς πλάσαρε από το πέναλτι για το 1-0.

Στο 31ο λεπτό το σουτ του Μπαρέλα πέρασε μόλις έξω και στο 33’ ο Τουράμ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Λαουτάρο με πανέμορφο τελείωμα έγραψε το 1-1.

Στο 50ο λεπτό ο Μχιταριάν πάτησε όμορφα στον Τουράμ αλλά ο Γάλλος δεν βρήκε καλά την μπάλα αλλά αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη φάση του 2ου μέρους καθώς στα 40 εναπομείναντα λεπτά το ματς έσβησε.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Γκάτι, Μπρέμερ, Ρουγκάνι, Καμπιάζο, ΜακΚένι, Κόστιτς (89’ Σάντρο), Ραμπιό, Νικολούσι Καβίλια (61’ Λοκατέλι), Κιέζα (80’ Μίλικ), Βλάχοβιτς (80’ Κεν)

ΙΝΤΕΡ: Ζόμερ, Νταρμιάν, Ντε Φράι, Ατσέρμπι, Ντιμάρκο (70΄Κάρλος Αουγούστο), Ντάμφρις (70’ Κουαδράδο), Μχιταριάν, Τσαλχάνογλου (83’ Ασλάνι), Μπαρέλα (88’ Φρατέζι), Λαουτάρο Μαρτίνες, Τουράμ (88’ Αρναούτοβιτς)