Βρήκε την... πελάτισσα και πήρε ανάσα η Κάλιαρι

Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα σεζόν η Κάλιαρι

Όπου την πετύχει! Η Κάλιαρι πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα ξανά με αντίπαλο την Σαμπντόρια! Αυτή τη φορά επικράτησε 2-1 στη Γένοβα, αφού στον πρώτο γυρο είχε επικρατήσει 3-1 εντός και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, ξεκινώντας με το δεξί το 2022.

Βασικός ο Λυκογιάννης για τους νικητές που δείχνουν ότι υπάρχει... ζωή στην Κάλιαρι και μπορούν να ελπίζουν σε καλύτερες ημέρες.

Ο Γκαμπιαντίνι στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Στο 55’ ο Ντεϊόλα έφερε το ματς στα ίσα, με τον Παβολέτι στο 77ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα για την Σαμπντόρια κάνοντας το 2-1. Σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με την ομάδα του Βίκτορ Μέντες να φεύγει νικήτρια και να παίρνει βαθμολογική ανάσα.

Ιταλία: Τελευταία Ενημέρωση