«Καθάρισε» ο Γκάνσο (vid)

Στους ώμους του πήρε τη Σεβίλλη ο Γκάνσο και την οδήγησε στη νίκη 2-0 απέναντι στην Γρανάδα.

Ο Βραζιλιάνος άσος σκόραρε από ένα τέρμα σε κάθε 45λεπτο για τους σεβιγιάνους, οι οποίοι με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησαν έπιασαν την Ατλέτικο Μαδρίτης με 65 βαθμούς στην 3η θέση της βαθμολογίας και περιμένουν στραβοπάτημά της στο εκτός έδρας ματς με την Εσπανιόλ.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Γκάνσο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν δυσκολεύτηκαν να κρατήσουν το προβάδισμα. Άλλο ένα τέρμα του Βραζιλιάνου στο πρώτο λεπτό του β’ ημιχρόνου έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες μπορεί να είχαν οι παίκτες της Γρανάδα.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ρίκο, Μαριάνο, Παρέχα (83' Μερκάντο), Λενγκλέ, Εσκουδέρο, Ιμπόρα, Ενζονζί, Σαράμπια, Γκάνσο (81' Βάσκες), Κορέα, Γιόβετιτς (81' Μπεν Γεντέρ).

ΓΡΑΝΑΔΑ: Οτσόα, Βέζο, Λομπάν, Σονιέ (4' Ονγκλά), Σίλβα (22' Κουένκα), Κριν, Αγκμπό, Καρσελά, Περέιρα, Λίτρι (72' Σαμπέρ), Πόνσε.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Τελευταία Ενημέρωση