Κάζο (και) η Σεβίλλη

Μετά την Μπαρτσελόνα απώλειες είχε και η Σεβίλλη αφού έχασε 3-1 από την Εσπανιόλ εκτός έδρας και συνεχίζει να βλέπει την πλάτη της Ρεάλ με την «Βασίλισσα» να έχει και δυο αγώνες στο χέρι.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την Σεβίλλη αφού μόλις στο 2’ λεπτό ο Παρέχα δέχθηκε κόκκινη σε φάουλ που έκανε μέσα στην περιοχή. Έτσι η Εσπανιόλ από την άσπρη βούλα έκανε το 1-0 μόλις στο 4’. Η Σεβίλλη βρήκε την απάντηση και στο 20’ ισοφάρισε δίνοντας ξανά ελπίδες στους φιλοξενούμενους. Ωστόσο ένα γκολ του Ναβάρο στο 45+1’ έδωσε ξανά προβάδισμα στην Εσπανιόλ.

Ουσιαστικά το γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ήταν αυτό που καθάρισε τον αγώνα αφού παρά τις προσπάθειες της Σεβίλλης η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ. Αντιθέτως στο 71’ ο Μορένο έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους γηπεδούχους. Έτσι η Σεβίλλη έμεινε στους 42 βαθμούς όσους και η Μπάρτσα.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Τελευταία Ενημέρωση