Καυτός Μπέλιγκχαμ, γλίτωσε τη Ρεάλ από καζο και έκανε... ποδαρικό!

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν μια ανάσα από την πρώτη της γκέλα

Γλίτωσε το Μαδριλένικο... μπλόκο η Ρεάλ!

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ήταν μια ανάσα από το να κάνει μεγάλη γκέλα στο πρώτο της παιχνίδι τη φετινή σεζόν στο ανακαινισμένο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, αλλά ένα τραγικό λάθος του αντιπάλου τερματοφύλακα στο φινάλε και ένα ακόμη γκολ του Μπέλιγκχαμ χάρισαν το... 4/4 στους μερέγχες.

Ποδαρικό με το δεξί για τη Ρεάλ Μαδρίτης στην επιστροφή της στο... σπίτι της και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, ούσα απόλυτη, αλλά έδειξε πως δεν είναι αχτύπητη και έχει ζητήματα στο σκοράρισμα μετά την αποχώρηση του Μπενζεμά.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Μαγιοράλ στο 11’ άνοιξε το σκορ για τη Χετάφε και πάγωσε τους γηπεδούχους, με τη Ρεάλ να… ξυπνάει στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο πρώτο έβγαζε θέματα συγκέντρωσης και δεν είχε καθαρές φάσεις. Ο Χοσέλου στο 47’ έφερε το ματς σε ισορροπία, με την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι στην συνέχεια να πιέζει ασφυκτικά φτιάχνοντας τη μια φάση μετά την άλλη (σσ. είχε πάνω από 20 τελικές στο ματς).

Ο χρόνος περνούσε και η «βασίλισσα» έδειχνε πως θα υποπέσει σε μεγάλο κάζο αλλά τελικά ο Μπέλιγκχαμ ήταν ξανά εκεί για να εκμεταλλευτεί ένα τραγικό λάθος του αντιπάλου τερματοφύλακα και στις καθυστερήσεις να σκοράρει από κοντά για το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς στο κατάμεστο Σαντιάγκο Μπερναμπέου.

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση