Ηγετικός Μπέλιγχαμ, υπέγραψε τη νίκη-ανατροπή της Ρεάλ με την Αλμερία!

Με κορυφαίο τον Μπέλιγχαμ η Ρεάλ έκανε το 2/2 στη LaLiga

Ανατροπή και νίκη για τη Ρεάλ!

Η «βασίλισσα» πέρασε με σκορ 3-1 από την έδρα της Αλμερία, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς. Με αυτόν τον τρόπο, έκανε το 2/2 στη LaLiga, μετά τη νίκη επί της Μπιλμπάο στην πρεμιέρα.

Ο Σέρχιο Αρίμπας έβαλε μπροστά στο σκορ την Αλμερία μόλις στο 3ο λεπτό, σοκάροντας τους Μαδριλένους, που όμως αντέδρασαν άμεσα με ηγέτη έναν νεοφερμένο! Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ, που σκόραρε και στην πρεμιέρα, ήταν αυτός που καθοδήγησε την ανατροπή. Αρχικά, εκμεταλλεύτηκε στο 19' καραμπόλα στην περιοχή της Αλμερία, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 60', πήδηξε ψηλά και πρόλαβε τον Μαξιμιάνο, σκοράροντας με κεφαλιά για το 2-1 της Ρεάλ και φτάνοντας γρήγορα τα 3 γκολ με τη φανέλα της!

Από εκείνο το σημείο και μετά, η Αλμερία δεν είχε αντίδραση, με αποτέλεσμα να δεχτεί και τρίτο γκολ, όταν ο Βινίσιους εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Άγγλου χαφ στο 73' και έστειλε την μπάλα στo «γάμα» της εστίας με καταπληκτικό σουτ.

Στο άλλο ματς που έλαβε χώρα νωρίτερα, Ρεάλ Σοσιεδάδ και Θέλτα ήρθαν ισόπαλες με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22' με τον Άντερ Μπαρενετσέα, ωστόσο σοκαρίστηκαν στις καθυστερήσεις, με τον Όσκαρ Μινγκιέθα να φέρνει το ματς στα ίσα στο 90+4'!