Το βιολί τους Μπαρτσελόνα και Βαλβέρδε (vid)

6 στα 6 για την ομάδα του Βαλβέρδε

Δεν χαρίζει σε κανέναν η Μπαρτσελόνα! Η ομάδα του Βαλβέρδε συνέχισε με το απόλυτο, έφτασε στην έκτη νίκη της περνώντας 3-0 από την έδρα της Χιρόνα και διατηρήθηκε στην κορυφή.

Δεν κάνει ούτε μισό… λάθος η Μπαρτσελόνα. Οι μπλαουγκράνα πέρασαν και από την έδρα της Χιρόνα επικρατώντας με σκορ 3-0, συνέχισαν με το απόλυτο και διατηρήθηκαν στην κορυφή της La Liga ύστερα από έξι αγωνιστικές.

Η ομάδα του Βαλβέρδε άνοιξε το σκορ σε κομβικό σημείο όταν ο Αντάι, έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (17’). Η Χιρόνα το πάλεψε όσο μπορούσε, είχε κάποιες ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Τερ Στέγκεν. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είδαν τις ελπίδες τους να σβήνουν αφού έπειτα από έξυπνο γύρισμα του Βιδάλ, ο Σουάρες άφησε την μπάλα να περάσει και ο Ιραϊθόθ την είδε να καταλήγει στα δίχτυα του (48’). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το 69ο λεπτό όταν ο Σουάρεθ έγραψε το 3-0.

Έτσι, η Μπαρτσελόνα έκανε το 6x6 κι έφτασε τους 18 βαθμούς. Αντίθετα η Χιρόνα έμεινε στην 15η θέση με 5 βαθμούς.

Πηγή:sport-fm.gr

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση