Στο… ρελαντί η Μπαρτσελόνα!

Απέδρασε με… επαγγελματικό τρόπο από την έδρα της Εϊμπάρ η Μπαρτσελόνα

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές για την Μπαρτσελόνα! Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε έπαιξε όσο χρειαζόταν και πέρασε με 2-0 από την έδρα της Εϊμπάρ, χάρη στα τέρματα των Σουάρες και Ζόρντι Άλμπα!

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το ματς για τους Καταλανούς. Ήταν το 16ο λεπτό με τον Μέσι να δίνει έτοιμο γκολ στον Σουάρες και αυτός να μην δυσκολεύεται να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. Η Μπαρτσελόνα είχε κάνει το καθήκον της, πέτυχε το γρήγορο γκολ και έκανε πιο εύκολο το έργο της κόντρα σε μια φορμαρισμένη και ιδιαίτερα σκληροτράχυλη ομάδα.

Το ματς για τους γηπεδούχους τελείωσε ουσιαστικά στο 66ο λεπτό όταν ο Ορεγιάνα χωρίς λόγο έδιωξε με τα χέρια μακριά την μπάλα και αντίκρισε σωστά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον Ζόρντι Άλμπα στο 88’ να διαμορφώνει το τελικό 2-0 με σουτ, παίρνοντας το ριμπάουντ από το χαμένο τετ-α-τετ του Μέσι.

Παρασκευή, 16-02

Τζιρόνα – Λεγκανές 3-0
(23’ πεν. Στουάνι, 36’ Πόρτου, 85΄Χουάνπε)