24 sports

Χετάφε - Ισπανιόλ 1-0: Έχασε αλλά δεν χάθηκε

Έψαχνε την νίκη και την βρήκε η Χετάφε

Η Χετάφε κατάφερε να κερδίσει την Ισπανιόλ στην εντός έδρας αναμετρηση, αφού επιβλήθηκε των καταλανών με 1-0, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της φετινής La Liga.

Στο ξεκίνημα η Χετάφε φάνηκε να είναι καλύτερη στο παιχνίδι από την Εσπανιόλ, ενώ προσπαθούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο προσπάθησαν και εκείνοι να δημιούργήσου ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρνουν να τις εκμεταλλευτούν. Κατά συνέπεια το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χετάφε έψαξε πλέον με καλύτερες προϋποθέσειςτο 1-0 και το βρήκε στο 53’ με τον Σουάρεθ να σκοράρει και να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Η Εσπανιόλ δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο υπόλοιπο του παιχνιδιού και έτσι το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος με την Χετάφε να πανηγυρίζει την νίκη.