Μεσημεριάτικες νυχτερίδες

Η Βαλένθια μετά το πολύ κακό ξεκίνημα της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν (4 ήττες σε 4 αγώνες) φαίνεται να ξυπνάει αφού πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενή της νίκη για την 6η αγωνιστική απέναντι στην Λεγκάνες.

Οι "νυχτερίδες" αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να αντιδράσουν με το Νάνι να είναι ο πρωταγωνιστής. Συγκεκριμένα ο Σιμανόφσκι στο 21' λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και η Βαλένθια άρχισε πάλι να ανησυχεί ότι θα δεχόταν ακόμα μια ήττα. Παρόλα αυτά ο Νάνι δεν ήταν διατεθειμένος να χάσει και έτσι στο 34' λεπτό ισοφάρισε για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαλένθια μπήκε καλύτερα και με ασίστ του Νάνι και γκολ του Σουάρεζ ανέτρεψε το αποτέλεσμα. Η Λεγκάνες προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Σιμανόφσκι αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισαν στο 62' λεπτό. Έτσι η Βαλένθια κράτησε το υπέρ της 1-2 φτάνοντας στους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση