Άλωσε το «Μαδριγάλ» με buzzer beater στο 90+6' η Μπέτις! (vids)

Πανηγύρισε τεράστιο τρίποντο χάρη σε γκολ του Γουίλιαν Ζοζέ

Tεράστια νίκη στα... χασομέρια για την Μπέτις!

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι πέρασε από το «Μαδριγάλ» νικώντας με 2-1 τη Βιγιαρεάλ, χάρη σε... buzzer beater του Γουίλιαν Ζοζέ στο 90+6', ξεκινώντας ιδανικά τη φετινή LaLiga!

Η Μπέτις προηγήθηκε στο 20ο λεπτό, όταν μετά από καταπληκτική επίθεση ο Αγιόθε Πέρεθ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με μονοκόμματο σουτ έκανε το 1-0 για την Μπέτις!

Η Βιγιαρεάλ από εκεί και πέρα έψαξε το γκολ, είχε δοκάρι, και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 61'. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαένα, ο Χόρχε Κουένκα σηκώθηκε πολύ ψηλά και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-1 που τελικά διατηρήθηκε μέχρι αργά στην αναμέτρηση.

Κι ενώ όλα έμοιαζαν να έχουν κριθεί, όταν στο 90+6' ο Γουίλιαν Ζοζέ, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο και βρίσκεται με το... ενάμισι πόδι εκτός ομάδας, καθώς αναμένεται να πωληθεί, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα υπογράφοντας το «διπλό» της Μπέτις σε μία πολύ δύσκολη έδρα.

Πηγή: sportfm.gr

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση