Αλαβές - Χετάφε 2-0: Καθάρισε την παραμονή η Αλαβές

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Αλαβές επί της Χετάφε και καθάρισε την παραμονή

Τεράστια νίκη για την Αλαβές με 2-0 επί της Χετάφε. Με τη νίκη αυτή η Αλαβές ξέμπλεξε οριστικά απ' την υπόθεση διαβάθμιση καθώς πλέον έχει φθάσει τους 35 βαθμούς.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Σιμπασάκι πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 12’ ο Πατσέκο είπε όχι σε πλασέ του Άνχελ και στο 40’ το σουτ του Μανού Γκαρσία πέρασε μόλις έξω.

Στην επανάληψη η Αλαβές μπήκε πολύ δυνατά και στο 48’ ο Λαγουάρδια με κεφαλιά έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι πίεσαν κι άλλο και στο 76’ ο Μουνίρ με νέα κεφαλιά μετά από σέντρα του Γκουϊντετί, έκανε το 2-0. Μάλιστα στο 80’ ο Ρεμί κέρδισε πέναλτι για την Χετάφε αλλά ο Αντούνες αστόχησε από την άσπρη βούλα.

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Έλι, Λαγουάρδια, Πίνα, Γκαρσία, Ντουάρτε, Μαρτίν, Σομπρίνο, Μπουργκί (86’ Αλέξις), Μουνίρ (77’ ΙμπάιΓκόμεθ), Γκουϊντετί (90+2’ Γουακασό)

ΧΕΤΑΦΕ: Γκουαΐτα, Καμπρέρα, Αντούνες, Σουάρεθ, Ντακονάμ, Μπεργάρα (51’ Φλαμινί), Φαΐρ, Σιμπασάκι (62’ Ντάνι Πατσέκο), Άνχελ, Ντιαγέ, Μολίνα (73’ Ρεμί)

Πηγή: aek365.com

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση