Δεύτερη νίκη για Αλαβές

Συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο Ισπανικό πρωτάθλημα η Αλαβές, μετά την νίκη της με 3-1 επί της Γρανάδα, αποτέλεσμα που την φέρνει στους εννιά βαθμούς.

Μετά από ένα… στείρο πρώτο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 52’ με τον Μέντεζ, ενώ 14 λεπτά αργότερα, ο Καμαράσα έδωσε προβάδισμα νίκης στην Αλαβές. Ο Κράβετ στο 78’, μείωσε σε 2-1, βάζοντας και πάλι την Γρανάδα στο παιχνίδι, για να έρθει ο Ντέιβερσον στις καθυστερήσεις, να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Κίκο Φεμενία, Λαγκάρντια, Αλέξις, Τεό Ερνάντεθ, Ντανιέλ Τόρες, Βίκτορ Καμαράσα (87' Κρστίτσιτς), Μάρκος Γιορέντε, Έντγκαρ Μέντεθ (84' Τοκέρο), Ιμπάι Γκόμεθ, Ντέιβερσον.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Οτσόα, Τίτο, Ρούμπεν Βέζο, Άγκμπο, Γκαστόν Σίλβα, Κρχιν (76' Κουένκα), Χάβι Μάρκεθ, Καρσελά, Αντρέας Περέιρα, Μπουένο (46' Ατζίλι) (71' Κράβετς), Νταβίντ Μπαράλ.

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση