Σόκαρε τη Μάιντς και… έκλεψε τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Άιντραχτ!

Τα αποτελέσματα της Κυριακής

Μετά από ένα απρόσμενα συναρπαστικό παιχνίδι έτσι όπως αυτό εξελίχτηκε, Μάιντς και Άιντραχτ Φρανκφούρτης ήρτθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της φετινής Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Κοχ σε προσπάθεια του Βάιπερ, στο 23’, ωστόσο με την χρήση του VAR ο διαιτητής Ντάνκερτ άλλαξε την απόφασή του.

Ακόμα κι έτσι, βέβαια, η Μάιντς πέτυχε γκολ χάρη σε κεφαλιά του Λι, τρία λεπτά μετά, με την κεφαλιά του Βορειοκορεάτη να σημαίνει και το 12ο τέρμα του στο γερμανικό πρωτάθλημα, από το 2021 όπου και αγωνίζεται σε αυτό.

Οι «αετοί» δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί στη συνέχεια, ενώ είδαν τον Κνάουφ να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 61ο λεπτό, μένοντας με 10 παίκτες για όλο το υπόλοιπο της αναμέτρησης…

Τελικά, κόντρα στη ροή του αγώνα, η Άιντραχτ βρήκε στην πρώτη της τελική ουσιαστικά στην αναμέτρηση και το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Μαρμούς να κάνει το 1-1!

Αποτέλεσμα που κράτησε την ομάδα του Παλατινάτου χωρίς νίκη, με έναν βαθμό, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν αήττητοι και έχουν πλέον τέσσερις πόντους.