Όρθια η Χόφενχαϊμ στην Φρανκφούρτη

Ζωντανή στη μάχη για την 6η θέση η Χόφενχαϊμ με την ισοπαλία 1-1 που απέσπασε στην «Κομερτσμπανκ Αρένα» απέναντι στην Άιντραχτ..

Η Φρανκφούρτη είχε μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει όχι μόνο την ευρωπαϊκή έξοδο, αλλά να μπει ακόμα πιο γερά στην μάχη για μια θέση στην πρώτη τετράδα, όμως η Χόφενχαϊμ την κράτησε στο ισόπαλο 1-1. Πλέον η Άιντραχτ είναι 4η με 46 πόντους, αλλά έχει την Λειψία μαζί της, αλλά και τη Λεβερκούζεν έναν πόντο πιο πίσω (αυτές οι δύο παίζουν τη Δευτέρα), ενώ και η Χόφενχαϊμ βρίσκεται πάντα στο κόλπο για την ευρωπαϊκή έξοδο.

Το σκορ άνοιξε για την γηπεδούχο ο Γιόβιτς στο 49ο λεπτό, αλλά το ματς ήρθε στα ίσια στο 56ο λεπτό από τον Γκνάμπρι. Η 29η ημέρα στην Μπουντεσλίγκα, ολοκληρώνεται την Δευτέρα 9/4, με την αναμέτρηση της Λειψίας απέναντι στην Λεβερκούζεν.