Λύγισε την Ουνιόν και μάζεψε τη διαφορά από την κορυφή η Μπάγερν

Με γκολ του Γκερέιρο, η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε 1-0 της Ουνιόν Βερολίνου σε εξ αναβολής ματς και μείωσε τη διαφορά από τη Λεβερκούζεν.

Εκκρεμότητες τέλος για την Μπάγερν Μονάχου, που επικράτησε 1-0 της Ουνιόν Βερολίνου, σε εντός έδρας εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 13η αγωνιστική της Bundesliga και μείωσε τη διαφορά από τη Λεβερκούζεν στους τέσσερις βαθμούς.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, με τους πρωτευουσιάνους να εξουδετερώνουν σε μεγάλο βαθμό τον Κέιν και να καταφέρνουν να κρατήσουν το μηδέν.

Τα πράγματα ωστόσο άλλαξαν γρήγορα με τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Βρετανό να έχει δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης τον Γκερέιρο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή, για το 1-0 στο 46’.

Ο Κέιν είχε ακυρωθέν γκολ δέκα λεπτά αργότερα, ενώ στο 72’ ο Νόιερ αποσόβησε την ισοφάριση σε προσπάθεια του Ρουσιγιόν, με το σκορ εντέλει να μην αλλάζει και τους Βαυαρούς να παίρνουν τους τρεις βαθμούς.