Ισόπαλες με γκολ και θέαμα Άουγκσμπουργκ και Γκλάντμπαχ

Πήρε τη «ματσάρα» με Λειψία η Λεβερκούζεν!

Με γκολ και θέαμα ξεκίνησαν οι αναμετρήσεις του πρώτου Σαββάτου της νέας σεζόν για το γερμανικό πρωτάθλημα!

Άουγκσμπουργκ και Γκλάντμπαχ έμειναν στην ισοπαλία (4-4), σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με την αγωνία να μένει ως το τελευταίο λεπτό. Ο Ιτακούρα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 13', ενώ στο 27' ο Τσβαντσάρα έκανε το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ρετζμπετσάι μείωσε σε 2-1, ενώ στο 3-1 ο Ενγκούμου έκανε το 3-1. Στο 41' ο Μπάουερ μείωσε εκ νέου σε 3-2, ενώ στο 45'+7', ο Μίχελ έφερε το ματς στα ίσα. Στο 76', ο Βάργκας έκανε το 4-3 και εκεί που όλα έδειχναν πως η Άουγκσμπουργκ θα ολοκληρώσει το ματς με επική ανατροπή, τα «πουλάρια» σκόραραν στο 90'+7' με πέναλτι του Τσβαντσάρα, αποφεύγοντας την ήττα.

Η Λεβερκούζεν ήταν η νικήτρια στη ματσάρα με τη Λειψία, επικρατώντας 3-2. Στο 26', ο Φρίμπονγκ έκανε το 1-0, ενώ στο 35ο λεπτό ο Τα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Όλμο μείωσε στο 39', με τον Βιρτζ να κάνει το 3-1 στο 64'. Το μόνο που κατάφεραν οι «ταύροι» ήταν να μειώσουν και πάλι με τον Οπεντά στο 77'.

Στο Σίντσχαϊμ, η Φράιμπουργκ πήρε σπουδαίο διπλό κόντρα στη Χόφενχαϊμ (1-2). Στο 39', ο Ατίλας Σάλαϊ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ στο 45'+3' ο Ρόλαντ Σάλαι έκανε το 0-2. Ο Κάμπακ έκανε το 1-2 στο 51', με τους γηπεδούχους να μην βρίσκουν το γκολ της ισοφάρισης.

Επιβλητικό ξεκίνημα έκανε κόντρα στην Μπόχουμ η Στουτγκάρδη (5-0), η οποία δεν είχε στην αποστολή της τον Κωνσταντίνο Μαυροπάνο, ο οποίος φαίνεται πως θα συνεχίσει την καριέρα του στη Γουέστ Χαμ. Δύο γκολ του Γκιρασί (18', 77'), άλλα δύο του Σιλάς (60', 67') και ένα του Ζαγκαντού (38') διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση