Έκανε σεφτέ με εμφατική πεντάρα η Λειψία!

Η Λειψία ήταν απολαυστική, γύρισε το ματς με την Στουτγκάρδη και την… κέρασε πεντάρα, για την δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga (5-1)

Διέσυρε με πεντάρα την Στουτγκάρδη η Λειψία (5-1)! Οι «ταύροι» ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και στην συνέχεια σκόραραν… ασταμάτητα, πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα!

Την ίδια ώρα, οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την παρθενική τους ήττα στη σεζόν, μόλις στη 2η αγωνιστική!
Ο Γκιρασί άνοιξε το σκορ στο 35’ για τους φιλοξενούμενους, με τον Χένρικς στο 51ο λεπτό να γράφει το 1-1. Ο Οπεντά δυο λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για τη Λειψία, ωστόσο τελικά το γκολ δε μέτρησε για οφσάιντ.

Ο Όλμο στο 65’ έκανε το 2-1, με τον Οπεντά στο 66ο λεπτό να… παίρνει το αίμα του πίσω και να σκοράρει για το 3-1. Ο Καμπλ στο 74’ ξεχείλωσε το σκορ για το 4ο γκολ της ομάδας του, ενώ ο Σιμόνς στο 77ο λεπτό έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 5-1!