Απτόητη η Στουτγάρδη, άλωσε τη Φρανκφούρτη

Η Στουτγάρδη νίκησε με σκορ 2-1 μέσα στην Άιντραχτ

Συνεχίζει την τρομερή πορεία της η Στουτγάρδη!

Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες πέρασε σαν... σίφουνας από τη Φρανκφούρτη νικώντας με σκορ 2-1 την Άιντραχτ, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από Λεβερκούζεν και Μπάγερν!

Από την άλλη πλευρά, οι «αετοί» υπέστησαν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα από τις 30 Σεπτεμβρίου, και πηγαίνουν με αρνητική ψυχολογία στον τελικό «πρωτιάς» για τον όμιλο του Conference League με τον ΠΑΟΚ (30/11, 22:00).

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ντενίζ Ουντάβ. Εκμεταλλευόμενος την απουσία του... συνήθους υπόπτου Σερού Γκιρασί, ο Γερμανός στράικερ έβαλε μπροστά τη Στουτγάρδη στο 1ο λεπτό.

Η Άιντραχτ κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο 26' με αυτογκόλ του Άντον, όμως ο Ουντάβ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Κακό νέο για τους «αετούς», επίσης, ο τραυματισμός του βασικού τους αριστερού μπακ Φίλιπ Μαξ, που αποχώρησε με αναγκαστική αλλαγή.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση