Απίστευτα πράγματα στη Γερμανία: Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι μετά τη λήξη του ημιχρόνου! (vid)

Ο διαιτητής κάλεσε τους παίκτες να βγουν από τα αποδυτήρια για να εκτελεστεί το πέναλτι

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση του γερμανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στη Μάιντς και την Φράιμπουργκ.

Ο διαιτητής του αγώνα σφύριξε κανονικά τη λήξη του 1ου ημιχρόνου, στέλλοντας τους παίκτες των δυο ομάδων στα αποδυτήρια και ενώ το σκορ βρισκόταν στο 0-0.

Όταν αποχώρησαν οι παίκτες στα αποδυτήρια ο διαιτητής της αναμέτρησης συμβουλεύτηκε το VAR για μια φάση που έγινε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αποφασίζοντας να σφυρίξει πέναλτι υπέρ της Μάιντς.

Τι έκανε ο Θεός; Κάλεσε τους παίκτες να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο για να εκτελεστεί το πέναλτι, όπως και έγινε. O Ντε Μπλάσις ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έβαλε μπροστά στο σκορ την Μάιντς.

Στη συνέχεια ο διαιτητής σφύριξε για 2η φορά τη λήξη του 1ου ημιχρόνου και ξαναέστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια.