Κάζο ολκής για την Μπάγερν Μονάχου

Αποκλείστηκε από τη Ζααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Ήττα-σοκ (2-1) με ανατροπή στις καθυστερήσεις υπέστη η Μπάγερν Μονάχου, η οποία αποκλείστηκε από τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γερμανίας από τη Ζααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Ηχηρή «σφαλιάρα» για την Μπάγερν Μονάχου. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ γνώρισε τον αποκλεισμό από τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γερμανίας χάνοντας 2-1 στην έδρα της Ζααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Μάλιστα, οι τρομεροί γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις!

Οι Βαυαροί -που αγωνίστηκαν με αρκετούς βασικούς- προηγήθηκαν στο 16' με τον Μίλερ. Ωστόσο, η Ζααρμπρίκεν δεν… πολυχαμπάριασε. Αρχικά, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45'+1') με τον Σοντχάιμερ. Στο δεύτερο, όχι μόνο άντεξε στην αφόρητη πίεση των φιλοξενούμενων, αλλά (ενώ φαινόταν ότι το παιχνίδι θα πάει στην παράταση) πέτυχε και το «χρυσό» γκολ με τον Γκος στο 90'+6'!
Έτσι, η Μπάγερν έχασε ακόμα έναν τίτλο τη φετινή σεζόν, μετά το γερμανικό Σούπερ Καπ, μια εξέλιξη που πιθανότατα καθόλου δεν αρέσει στον Χάρι Κέιν.

Να σημειωθεί ότι η Ζααρμπρίκεν αποτελεί τη μοναδική ομάδα που ούσα στην 4η κατηγορία έχει προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Κάτι που έπραξε το 2020 (μετά την επιστροφή στη δράση από τη διακοπή ελέω κορωνοϊού), όταν και αποκλείστηκε από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν.