Δυο στα δυο με Αντωνιάδη βασικό

Εντυπωσιακός για ένα ημίχρονο ο Πανιώνιος πέρασε από την Ξάνθη σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα στα ισάριθμα πρώτα παιχίδια (2-0).

Με δύο γκολ στα πρώτα 16 λεπτά από τους Μασούντ και Ρισβάνη επέβαλε πλήρως το ρυθμό του, έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο πρώτο μέρος και πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς. Ο Μάριος Αντωνιάδης κατέγραψε 90λεπτο.

ΞΑΝΘΗ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Παπαγεωργίου (57' Τριάδης), Καρασαλίδης, Ντε Λούκας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης (46' Ορφανίδης), Ράνος, Φλίσκας, Λάζιτς (73' Καμαρά), Νιέτο.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Κόρμπος, Φούντας (65' Ολαϊτάν), Ανσαριφάρντ (83' Ενγκόνγκ), Γκιοάτα, Αντωνιάδης, Σιώπης, Μπεν (90' Μασούρας, Βλάχος, Ρισβάνης, Μασούντ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση