Παναθηναϊκός: Ξανά δράση στη Λειβαδιά

Ο χθεσινός αγώνας μεταξύ Λειβαδιακού και Παναθηναϊκού είχε διακοπεί μόλις στο 10ο λεπτό

Πέραν από τα χίλια μύρια οικονομικά προβλήματα, φαίνεται ότι τον Παναθηναϊκό κατατρέχουν και οι... καιρικές συνθήκες. Οι «πράσινοι» είδαν τον χθεσινό αγώνα απέναντι στο Λειβαδειακό να ξεκινά παρά τις κάκιστες γηπεδικές συνθήκες και η καταπόνηση κράτησε δέκα λεπτά με τον διαιτητή της αναμέτρησης να καλεί κοντά του τους ποδοσφαιριστές και να εισπράττει αρνητική απάντηση στο κατά πόσο ήθελαν να συνεχίσουν την αναμέτρηση.

Η απόφαση για πραγματοποίηση του αγώνα έφερε και την αντίδραση τόσο από πλευράς Μαρίνου Ουζουνίδη, όσο και από πλευράς Ζοζέ Ανιγκό μιας και η σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών τέθηκε σε άμεσο κίνδυνο. Εν τέλει όπως όλα δείχνουν ο αγώνας θα συνεχιστεί σήμερα από το σημείο από το οποίο διακόπηκε, αφού σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας sport-fm.gr, οι καρικές συνθήκες στη Λειβαδειά είναι σαφώς καλύτερες και επιτρέπουν την αγωνιστική δράση.

Ο Παναθηναϊκός είχε πέσει θύμα δυσμενών καιρικών συνθηκών και την 21η Δεκεμβρίου 2017 όταν ο πρώτος αγώνας κυπέλλου με τη Λαμία πραγματοποιήθηκε σε ένα γήπεδο που θύμιζε περισσότερο πίστα για πατινάζ, δεχόμενος μάλιστα την ήττα με το βαρύ 4-1.