Ανάρτηση με αφορμή την μεταγραφή του στον Άρη, όπου και τον χαρακτήρισε ένα νέο κεφάλαιο στην καριέρα του, έκανε σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ο Ράφικ Τζιμπούρ.
Μήνυμα στην προσωπική του σελίδα στο Instagram, ανάρτησε ο πρώην παίκτης του ΑΠΟΕΛ, Ράφικ Τζιμπούρ, χαρακτηρίζοντας την μεταγραφή του στους Θεσσαλονικείς ως ένα νέο κεφάλαιο, ενώ μεταξύ άλλων δημοσίευσε μια φωτογραφία. μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του στους «κίτρινους».