Ζωντανά η τελευταία αγωνιστική της Super League

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη των αναμετρήσεων

Τελευταία αγωνιστική στην Super League με την ΑΕΚ να υποδέχεται τον Βόλο και να χρειάζεται ένα βαθμό για να στεφθεί πρωταθλήτρια, ενώ ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Άρη στη Λεωφόρο. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αγώνα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στην Τούμπα για την κατάληψη της 3ης θέσης. Και οι τρεις αγώνες ξεκινούν στις 20:00.

ΑΕΚ- Βόλος 4-0

91΄ Τέλος αγώνα. Η ΑΕΚ είναι και επισήμως πρωταθλήτρια

85' ΓΚΟΛ, 4-0 Η ΑΕΚ με τον Σιμάνσκι! Ο Πολωνός βάζει το... κερασάκι στην τούρτα με κοντινή κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ελίασον από τα δεξιά!

66' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Υπέροχο σουτ του Ελίασον έξω από την περιοχή, όμως το δεξί δοκάρι απέτρεψε το 4-0.

59' 3-0 η ΑΕΚ με τον Πινέδα! Φοβερή επιθετική προσπάθεια από τους παίκτες της Ένωσης, με τον Μεξικανό να εναλλάσσεται αστραπιαία με τον Λιβάι και να τελειώνει ιδανικά τη φάση μέσα από την περιοχή!

46' ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου μέρους!

45' Τέλος ημιχρόνου

33' 2-0 η ΑΕΚ με τον Γκατσίνοβιτς! Ο Σέρβος διπλασιάζει τα τέρματα της Ένωσης από κοντά μετά από πάσα του Τσούμπερ!

16' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΑΕΚ με τον Τσούμπερ, Φάση διαρκείας για την Ένωση, με τον Ελβετό να σκοράρει από κοντά μετά από συρτή μπαλιά του Χατζισαφί!

14' Ακυρώνεται γκολάρα του Γκατσίνοβιτς για οφσάιντ!

8' Τα πρώτα λεπτά κυλούν με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας αλλά να μην έχουν απειλήσει μετά τη φάση με τον Γκατσίνοβιτς στο 2'.

2' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς προσπάθησε να νικήσει τον Αυγερινό από πολύ πλάγια θέση αλλά δεν τα κατάφερε

0' ΈΝΑΡΞΗ αγώνα

ΑΕΚ: Αθανασιάδης ,Ρότα, Μουκουντί, Βίντα, Χατζισαφί,Σιμάνσκι, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Γιόνσον,Τσούμπερ, Γκαρσία

Βόλος:  Αυγερινό, Τάχατο, Ασλανίδη, Πίρινεν, Λούνα, Τσοκάνη, Μεταξά, Κάτσε, Σι, Άλχο, Γκάγκι

Παναθηναϊκός-Άρης 1-1

97' Τέλος αγώνα. Στη δεύτερη θέση τερματίζουν οι πράσινοι

84' ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Δυνατό σουτ του Νταρίντα, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Λοντίγκιν!

81' Γυριστή κεφαλιά του Κλεϊνχέισλερ, η μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας. Παίρνει το ριμπάουντ ο Σάρλια αλλά εξ επαφής δεν σκοράρει, αφού η μπάλα σταματά στα σώματα.

76' Χαμένο πέναλτι για τον Άρη με τον Λοντίγκι να απεκρούει το σουτ του Καμαρά

59' Σουτ του Κλεϊνχέιλσερ λίγο έξω από την περιοχή, η μπα΄λα στην αγκαλιά του Σιαμπάνη.

46' ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου μέρους

45' Tέλος ημιχρόνου

36' Νέα διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σιαμπάνη να λέει «όχι» δύο φορές, αρχικά στον Ιωαννίδη που ξεπέρασε δύο αντιπάλους και βρέθηκε απέναντί του και μετά στον Μπερνάρν που πήρε το «ριμπάουντ»!

25' Γκολ! 1-1 ο Άρης, που ισοφαρίζει με ωραία ατομική ενέργεια του Ιτούρμπε

6' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ και την ωραία κεφαλιά του Κλεϊνχέισλερ

0' ΈΝΑΡΞΗ αγωνα

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν,Κώτσιρα,Σάρλια,Μάγκνουσον,Χουάνκαρ,Κουρμπέλης,Ρούμπεν,Μπερνάρ,Κλεϊνχέισλερ,Μαντσίνι,Ιωαννίδης

Άρης: Σιαμπάνης, Μαζικού, Πίρσμαν, Οντουμπάτζο, Ενκουλού, Ετέμπο, Σγούρος, Ιτούρμπε, Νταρίντα, Χριστοδουλόπουλος, Γκρέι

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-1

90' Τέλος αγώνα.3η θέση για τον Ολυμπιακό

57' ΤΡΟΜΕΡΗ επέμβαση του Τζολάκη σε σουτ του Κουλιεράκη από τα 35 μέτρα! Απίθανη φάση!

33' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ροντινέι, ο Σαμασέκου με κίνηση φορ και κεφαλιά-ψαράκι εκτελεί τον Κοτάρσκι για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων

28' Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό. Στο ένας με έναν ο Μπιέλ, κάνει την ντρίμπλα και το τελείωμα αλλά και ο Κοτάρσκι απίθανη εξ επαφής επέμβαση!

20' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης εφορμά στην αντίπαλη περιοχή και κάνει το διαγώνιο τελείωμα, αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει με τα πόδια

16' Ωραία κίνηση και σουτ μέσα αριστερά από την περιοχή του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Τζολάκης.

5' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας κάνει υπέροχη ατομική ενέργεια και κάθετη στον Τόμας, ο οποίος κάνει το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά ο Τζολάκης διώχνει με τα πόδια

0 ΈΝΑΡΞΗ αγώνα

ΠΑΟΚ:  Κοτάρσκι,Κεντζιόρα, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες, Ντάντας, Αουγκούστο- Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας,Μπράντον Τόμας

Ολυμπιακός:  Τζολάκης ,Ροντινέι, Σωκράτης, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Σαμασέκου, Χουάνγκ, Μπιέλ, Φορτούνης, Μπακαμπού.

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση