Αγχώθηκε... αλλά έκλεισε θέση στα προημιτελικά ο ΟΦΗ!

Η Κηφισιά προηγήθηκε, αλλά το πέναλτι του Φελίπε στις καθυστερήσεις έγραψε το τελικό 1-1

Πλώρη για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson έβαλε ο ΟΦΗ! Οι Κρητικοί τα βρήκαν σκούρα στην Καισαριανή απέναντι στην αξιόμαχη Κηφισιά, αλλά τελικά το πέναλτι του Φελίπε στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και χάρισε στην ομάδα του Πέπε Μελ την πρόκριση στην οκτάδα.

Ο Κωνσταντακόπουλος είχε δώσει προβάδισμα στην Κηφισιά, η οποία στρίμωξε τον ΟΦΗ και τον άγχωσε, μειώνοντας το συνολικό σκορ στο… γκολ (σσ. 3-1 το πρώτο ματς υπέρ των Κρητικών), αλλά τελικά πληγώθηκαν στο φινάλε και στρέφουν πλέον το βλέμμα τους στο πρωτάθλημα.

Με τον Παναιτωλικό στα προημιτελικά θα κοντραριστεί ο ΟΦΗ, ο οποίος είχε κακή απόδοση αλλά πήρε αυτό που ήθελε και προκρίθηκε με συνολικό 4-2.

Σούπερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση