24 sports

Νίκησε την Κηφισιά και έγραψε ιστορία ο Πανσερραϊκός!

Έπιασε κορυφή στα playouts

Αυλαία με νίκη επί της Κηφισιάς και έβδομη θέση για τον Πανσερραϊκό, που κέρδισε με 2-0 στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας αγωνιστική των playouts της φετινής Stoiximan Super League.

Με αυτό το αποτέλεσμα, τα «λιοντάρια» έφτασαν τους 38 βαθμούς και ολοκληρώνουν την χρονιά με την καλύτερη θέση της ιστορίας τους, την 7η, ή, αλλιώς, την πρώτη στην ειδική βαθμολογία των playouts!

Ο Στάικος έβαλε μπροστά την ομάδα του με φοβερό γκολ στο 54’, ενώ ο Χατζηστραβός με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματά της τέσσερα λεπτά αργότερα κι ενώ ο Μπέργκστρομ είχε δύο κεφαλιές που σταμάτησαν στο δοκάρι, στο 53ο και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων…

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα των βορείων προαστείων είχε κι αυτή δοκάρι, στο 0-0, σε κεφαλιά του Σπίνου στο 53’, ενώ ως γνωστόν η νέα σεζόν θα την βρει ξανά στην Super League 2.