24 sports

Αμάν ένα Βέλγιο!

Από «6άρα» σε «8άρα» το Βέλγιο, που μετά το Γιβραλτάρ, διέσυρε και την Εσθονία με 8-1 στο πλαίσιο των προκριματικών του Μουντιάλ.

Νίκη 4-1 για την Πορτογαλία που ξέσπασε στο τέλος, έχοντας ισοφαριστεί για περίπου τρία λεπτά, και με χαμένο πέναλτι.

Η Ελλάδα πήρε το βαθμό στο τέλος, με τον Τζαβέλλα να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νωρίτερα, το τέσσερα στα τέσσερα έκαναν τα φαβορί των αγώνων που ολοκλήρωσαν το πρώτο πιάτο της ημέρας για την τέταρτη αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ.

Τα αποτελέσματα της μέρας

Βουλγαρία-Λευκορωσία  1-0 (10’ Ποπόφ)
Ουγγαρία-Ανδόρα 4-0  (34’ Γκέρα, 43’ Λανγκ, 73’ Γκιούρσκο, 89’ Σαλάι)
Λουξεμβούργο-Ολλανδία 1-3 (44’ πεν. Σανό / 36’ Ρόμπεν, 58’-84’ Ντεπάι)
Ελβετία-Φερόε 2-0 (27’ Ντερντιγιόκ, 83’ Λιχτστάινερ)
Βέλγιο - Εσθονία 8-1 (8' Μενιέ, 16' Μέρτενς, 25' Αζάρ, 62' Φερέιρα Καράσκο, 65' αυτ. Κλάβαν, 68' Μέρτενς, 83' Λουκάκου, 88' Λουκάκου / 29' Ανίερ)
Ελλάδα - Βοσνία 1-1 (90'+5 Τζαβέλλας / 32' αυτ. Καρνέζη)
Πορτογαλία - Λετονία 3-1 (28' Ρονάλντο, 70' Καρβάλιο, 85' Ρονάλντο, 90'+2 Μ. Άλβες / 67' Ζιούζινς)

Μουντιάλ 2018: Τελευταία Ενημέρωση

Από το Μουντιάλ στη Segunda Division

Στην Β’ κατηγορία της Ισπανίας και την Ρεάλ Οβιέδο θα συνεχίσει την καριέρα του ο διεθνής Παναμέζος, Έντγκαρ Ζοέλ Μπαρσένας ...