Aπόλυτη μοιρασιά μεταξύ Αμπερντίν και Ελσίνκι, χαμογελά ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ!

Αμπερντίν και Ελσίνκι έμειναν στο 1-1 στη Σκωτία, με τον ΠΑΟΚ να είναι πλέον μετά τη νίκη του μόνος πρώτος στον όμιλο, με απόσταση ασφαλείας από την τρίτη θέση!

Απόλυτη μοιρασιά με νικητή τον ΠΑΟΚ στη Σκωτία!

Αμπερντίν και Ελσίνκι έμειναν στο 1-1 μετά από ένα αδιάφορο από πλευράς θεάματος ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν πλέον από 1 βαθμό, μένοντας αρκετά πίσω από τον πρωτοπόρο «δικέφαλο του βορρά» που μετρά 6!

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κύλησε χωρίς πολλές φάσεις αλλά σίγουρα με αρκετούς τραυματισμούς, με παίκτες από τις δύο ομάδες να είναι διαρκώς στο έδαφος. Κάπως έτσι, οι δύο αντίπαλοι δεν είχαν κανέναν ρυθμό, με το πρώτο μέρος να κρατά 55 λεπτά λόγω μεγάλων καθυστερήσεων, χωρίς κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία.

Στην επανάληξη, οι δύο ομάδες μπόρεσαν να βρούν περισσότερο ρυθμό, με την Ελσίνκι να σοκάρει τους γηπεδούχους στο 59' χάρη σε γκολ του Μπόγιαν Ραντούλοβιτς, που νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με δυνατό πλασέ. Οι γηπεδούχοι πήραν στη συνέχεια τον έλεγχο του αγώνα ψάχνοντας απάντηση, την οποία βρήκαν τελικά με τον Μπόγιαν Μιόφσκι στο 79'. Από εκεί και πέρα, δεν άλλαξε κάτι στο ματς και έτσι ολοκληρώθηκε με ισόπαλο σκορ.